Граніт +

У будівельній практиці «мармуром» називають метаморфічні породи середньої твердості, що сприймають поліровку (мармур, юрський мармур, щільний доломіт, карбонатні брекчії та карбонатні конгломерати).

Мармур буває забарвлений домішками в найрізноманітніші кольори: білий, рожевий, сірий, червоний, чорний тощо. Легко піддається механічній обробці.

Мармур використовують як камінь для пам’ятників (монументальних скульптур та надгробків), як штучний будівельний камінь для зовнішнього облицювання та внутрішньої обробки будівель і у вигляді дробленого та меленого каменю, а також штучного (пильного) каменю. Мармурова крихта та подрібнений пісок використовуються при виготовленні кам’яної мозаїки та штукатурки, в якості заповнювачів бетону. Мармурова борошно знаходить застосування в сільському господарстві.

Мармур використовують також для створення мозаїчних композицій, рельєфів та круглих статуй (переважно однотонний мармур, здебільшого білий, рідше — кольоровий або чорний).

Також мармур застосовується для облицювання камінів та фонтанів, виготовлення стільниць, сходових маршів, підлог, вазонів та балясин.

Каталог мармуру